Haberlerİmam HumeyniİranOrtadoğu

İmam Humeyni dünyada özgürlük ve adalet yanlıları için yeni bir ufuk açtı

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, rahmetli İmam Humeyni’nin, siyonizmi emperyalizmin mihveri ve aynı zamanda milletleri sömüren bir ideoloji olarak gördüğünü ve bunu ispatladığını söyledi.

İmam Humeyni’nin vefatının 23. yıldönümü münasebetiyle merasimlere katılmak üzere İran’a gelen yabancı misafirleri kabul eden Ahmedinejad, siyonizmi emperyalizm ve sömürgeciliğin sembolü olarak nitelerken, İmam’ın, dünyada özgürlük ve adalet yanlıları için yeni bir ufuk açtığını söyledi.

Ahmedinejad, İmam Humeyni’nin yalnızca İran halkının değil dünya milletlerinin kurtuluşu için kıyam ettiğini belirterek, Allah (c.c), Peygamberler ve Ehlibeyt takipçilerinin İmam Humeyni’yi kabul etmelerinden ayrı olarak Hristiyan gibi diğer ilahi mezheplerin takipçilerinin İmam Humeyni’yi kabul ettiklerini söyledi.

Sözkonusu görüşmede Hindistan Üniversitesi hocalarından İktidar Muhammed Han, rahmetli İmam Humeyni’nin örnek bir İslam hükümetini dünyaya tanıttığını belirterek, “Bugün İslam cumhuriyeti güçlü bir şekilde O büyük insanın yolunu sürdürmektedir” dedi.

Hindistan üniversite fars dili hocalarından bayan Kamer Gaffar da, “İmam Humeyni’nin dostlarının onu tanıdıkları gibi düşmanlarının da onun büyüklüğüne saygı duyduğunu” söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı