AsyaHaberlerİmam HumeyniİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

İmam Humeyni, Ehl-i Beyt imamlarının yolunu sürdürmüştür

İmam Humeyni (r.a) güçlü bir görüş ve tedbirle hoşgörü yöntemine dayanarak Şah rejimine karşı cihat etti ve İran’da İslam ahkâmı ve öğretilerine dayalı bir inkılâp kurdu. Aslında İmam Humeyni’nin (r.a) inkılabi faaliyetleri Masum İmamların aleyhim us selam çabalarının devamı niteliğinde idi.

Bahreyn, “Hak” Harekâtı genel sekreteri “Hasan Meşime”, İmam Humeyni’nin (r.a) vefat yıl dönümü münasebetiyle 28 Mayıs Perşembe günü “Manama” şehrinin “Ensarul Hüseyin aleyhi selam” mescidinde düzenlenen programda, bu konuyla ilgili olarak: İmam Humeyni’nin (r.a) hayatının farklı yönleri, modern çağda İslam’ın emirlerine uymak isteyen kimselere münasip bir örnektir, dedi.

“Hasan Meşime” sözlerinin bir başka bölümünde Şia’ların Merce-i taklidinin Bahreyn dışında olmaması ile ilgili söylentiler konusunda: Hiç kimse Bahreyn dışından bir Mercei taklidi taklit etmek isteyen bir kişiyi engellemeye hakkı olmadığını dile getirdi.

“Merhum Ayetullah Behçet, sönmeyecek bir nur” adında düzenlenen merasimde, Bahreynli Şia şair ve mersiyecilerden “Yusuf El-Aşuri”, İmam Humeyni (r.a) ve rehber Ayetullah Ali Hamanei’nin şahsiyeti konularında şiir okudu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.