HaberlerİranOrtadoğu

İmam Humeyni insani değerleri yeniden ihya etti

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dün bakanlar kurulu ile birlikte, rahmetli imam Humeyni’nin mezarını ziyaret ederek, İmam Humeyni’ye biatlerini yinelediler.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bu ziyarette, rahmetli İmam Humeyni’nin insani değerleri yeniden ihya ettiğini hatırlatarak, “rahmetli imam Humeyni sadece İran halkı değil, diğer halklar ve hatta genel olarak insani değerleri ihya etti” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İmam Humeyni’nin, insani düşünceler, insani hedefler ve insani değerleri yeniden tanımlayarak, “insani değerler eksenli İslam inkılabı hareketini zafere” ulaştırdı dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, 30 ağustos 1981’de hunhar bir terör saldırısı sonucu şehit olan cumhurbaşkanı Muhammed Ali Recai ve başbakan Muhammed Cevat Bahoner’in şehadetlerine işaretle, ‘şehit Recai ve şehit Bahoner, sürekli rahmetli İmam Humeyni’nin çizgisinde ve onun düşüncelerine göre hareket ederdi’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, düşmanların, ‘Muhammed Ali Recai ve Muhammed Cevat Bahoner’in unutulacağını sanıyordu, oysa, bu düşünce anacak materyalist düşüncelerde olur. İran halkı, Şehid Recai ve Şehid Bahoner’in ilahi çizgisini sürdürmektedir’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.