HaberlerLatin Amerika

İmam Humeyni posterli Arjantinliler : Katil Perez Defol!

Güney Amerika ülkelerini ziyaret eden Siyonist rejim İsrail Devlet Başkanı Şimon Perez, Brezilya’nın ardından Arjantin’de de büyük protesto gösterileriyle karşılandı.

Başkent Buenos Aires’te toplanan onbinlerce gösterici Perez’e katil diye seslenirken, taşınan bazı posterlerde Perez’in Nobel Katil Ödülü’ne aday gösterilmesi gerektiği belirtildi.

Perez, öldürülen İsrail Başbakanı İzak Rabin ve Filistinli Lider Yaser Arafat’la birlikte Oslo Barış Anlaşması’na gerçekleştirdikleri için 1994 yılında Nobel Barış Ödülü kazanmış, ancak aldıkları bu ödül sürekli olarak eleştiri konusu olmuştu.

Buenos Aires’teki İsrail Büyükelçiliği’ne doğru yürüyen göstericilerin İran İslam Devrimi’ni gerçekleştiren İmam Humeyni ve Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney’in posterlerini taşıması da dikkat çekti.

Perez, meslektaşı Nestor Carlos Kirshner ile yaptığı görüşme sırasında da İran konusunda istediği desteği alamadı. Kirsher, İran’ın nükleer programına barışçıl olduğu sürece karşı çıkmalarının söz konusu olmadığını söyledi.

Perez geçtiğimiz hafta da Güney Amerika’nın en büyük ülkesi Brezilya’da da yoğun gösterilerle karşılanmış, göstericiler tarafından, ‘Savaş suçlusu, evine dön’ sloganlarına muhatap olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.