Haberlerİmam HumeyniİranOrtadoğu

İmam Humeyni (ra) dünyanın bütün milletlerine aittir

İslami şura meclisi Asuri milletvekili Yunatan Betkelya, İran İslam Cumhuriyeti nizamının büyük kurucusu İmam Humeyni(ra) dünyanın tüm milletlerine ait olduğunu vurguladı.

İranlı Asurilerin İslami şura meclisinde milletvekili ve dünya Asurileri birliği genel sekreteri Betkelya, İmam Humeyni(ra) zalim şah rejiminin baskı döneminde ve hiç kimse nefes almaya bile cesaret etmediği bir sırada özgürlüğü haykırdığını vurguladı.

Betkelya İran İslam Cumhuriyeti nizamının kurucusu İmam Humeyni’nin (ra) kıyam felsefesi insanları Doğu ve Batı süper güçlerinin sultasından kurtarmak olduğunu, İmam tarih büyüklüğünde bir inkılap yarattığını, öyle ki bugün hiç bir millet böyle bir inkılabı gerçekleştirmeye cesaret bile edemediğini kaydetti.

Betkelya, bugün uzmanlar hala İmam Humeyni (ra) hakikatini yorumlamaktan aciz kaldığını ve dini bir liderin nasıl insanların kalbine nüfuz ettiğini ve süper güçlerce desteklenen bir devleti dize getirdiğini çözemediklerini vurguladı.

İmam Humeyni’nin (ra) düşüncelerinin yeniden okunması kaçınılmaz bir zaruret olduğunu belirten Betkelya, İmamın kişiliğinin boyutlarını beyan etmek, genç kuşaklar için büyük önem arz ettiğini ve toplumun önemli görevi olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.