Dünya Kudüs GünüEyyamullahFilistinHaberlerOrtadoğu

İmam Humeyni’nin Kudüs Günü ilanı düşmanları korkutmaktadır

Filistin’li bir şahsiyet rahmetli İmam Humeyni’nin mübarek Ramazan ayının son cumasını dünya Kudüs günü olarak ilan etmekle bu günü Müslümanlar için ebedileştirdiğini söyledi.

Filistin’in kurtuluşu için halk cephesi merkez komite üyesi İsmail Mahallati Şam’da muhabirimize yaptığı açıklamada İmam Humeyni’nin Ramazan ayının son Cumasını dünya Kudüs günü olarak belirlemekle dünya özgürlükçüleri ve Müslümanlarını Filistin halkına yardım hususunda birleştirmek istediğini söyledi.

Filistin’li şahsiyet, rahmetli imam Humeyni’nin mübarek Ramazan ayının son cumasını dünya Kudüs günü olarak ilan etmesinin Müslümanlar ve özgürlükçü insanların her zaman Filistin halkını hatırlayıp onları yanlız bırakmamasına neden olduğunu belirtti. İsmail Mahallati dünya Kudüs gününün Siyonist rejim ile emperyalistler başta olmak üzere onların destekçilerinin Müslümanların vahdetinden korktuğu gün olduğunu söyledi.

Filistinli şahsiyet Filistin halkının var güçleriyle Kudüs’ün kurtuluşu için mücadele ettikleri ve bu alanda daha fazla dayanabilmek için diğer özgürlükçü insanlar ve Müslamanların yardımlarını beklediklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.