Hizbullah Hakverdi

İmam Humeyni(ra) ve İslam Dünyasının Geleceği – Hizbullah HAKVERDİ

Hizbullah HAKVERDİ’nin İmam Humeyni(ra) ve İslam Dünyasının Geleceği isimli kitabının tamamı 15 Mart 2011 Salı günü sizlerin hizmetine sunulmuştur.

gelecek

İMAM HUMEYNÎ (ra) ve İSLAM DÜNYASI’NIN GELECEĞİ

Bu cümleden olarak; ‘Hak-Bâtıl Savaşı’nın tarihî ve en kapsamlı karşılaşmasının ayak seslerini duymakta olduğumuz bir dönemde İran İslam Cumhuriyeti başkenti Tahran’da akdedilmiş bulunan “Uluslar Arası İmam Humeynî(ra) ve Tefekkürün İhyâsı Kongresi’ne 31-Mayıs/1-2 Haziran 1997 tarihinde ‘İmam Humeynî Ve İslâm Aleminin Geleceği’ başlığı altında sunulan bu ‘Tebliğ’de bahis konusu mezkür İlâhî gerçekler, ihbar ve müjdeler (kısaca da olsa) arz edilmeye ve; Aziz/Yüce İslâm’ın adilâne/mutlak hükümranlığının İlâhî va’d ve dayanakları gösterilmeye çalışılmıştır.

Bu itibarla; İslâmî camiâmız için faydalı olabileceği ümidiyle bu eseri yayınlarken, ‘İslâm İnkılâbı’nın çağımızdaki etkin muntazırı ve müjdecisi olan Merhum Üstâd Said Nursî Hz.leri’nin: “Evet ümidvâr olunuz şu istikbâl zulümâtı ve inkılâbâtı içerisinde en yüksek gür sâdâ, İslam’ın sâdâsı olacaktır!…” “İlâhî basiret ve ferâset fışkıran sözünü yeniden hatırlatırken, hepinizi Yüce Rabbimizin sonsuz selamlarıyla selâmlarız. (ÖNSÖZ’den…)

 

gelecek

 Kitabı winrar olarak indirmek için tıklayınız

 

Başa dön tuşu
Bugün 20 Haziran 2024 (27) içerik yüklenmiştir.