EyyamullahHaberlerİmam HumeyniİranOrtadoğu

İmam Humeyni(ra) ve Müstekbirler(Süpergüçler)

Büyük Şeytan Amerika ile ilişkilerin kesilmesinin 31.yıldönümü olan bugünde merhum İmam Humeyni(ra)’nin Büyük Şeytan Amerika, Emperyalist Güçler, İslam Ümmetinin Uyanışı ve yapması gerekenler ile ilgili söylediği sözlerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Ey Müslüman halklar! Ey, İslamî ülkelerin mazlum halkları! Zenginlikleri, Amerika ve uşakları tarafından yağma edilen ve kendileri zillet altında yaşayan. Ey aziz halklar! Uyanınız! ‘Ayağa kalkınız!’… Ey, dünya mustazafları! Kalkınız ve süper güçlerin karşısında ‘kıyam’ ediniz! Eğer; onların karşısında direnirseniz, onlar hiçbir şey yapamazlar!

Ben, burada oturup (sadece) ‘tesbih’ çekecek mollalardan değilim. Ben; ‘papa’ değilim ki, ‘Pazar’ günleri ayin yapıp, diğer vakitler kendim için saltanat süreyim ve diğer işlerle bir ilgim olmasın!

Amerika’nın ve diğer müstekbir güçlerin elleri, dirseklerine kadar gençlerimizin kanına ve dünyanın diğer mazlum ye kahraman halklarının kanına bulanmıştır. Biz, kanımızın son damlasına kadar onlarla şiddetli bir şekilde savaşacağız. Çünkü biz, savaş eriyiz…

İzzet ve hayat, savaşımla elde edilir. Savaşımın ilk adımı, ‘irade’ sahibi olmak; ikinci adımı ise, dünya küfür ve şirkinin ve özellikle de Amerika ‘nın patronluğunu reddetmektir…

Başlarında ‘Büyük Şeytan’ın (Amerika’nın) bulunduğu şeytanları ve ortaya çıkardıkları zorlukları fırlatıp atalım-kovalım! Ki; İbrahim Halilullah, Muhammed Habibullah ve Mehdi Veliyullah azizlerin hacclarını yerine getirmiş, eda etmiş olalım!

Amerika, İngiltere’den kötüdür; İngiltere, Amerika’dan kötüdür. Rusya, her ikisinden kötüdür; hepsi birbirinden kötüdür; hepsi birbirinden ‘necis’tir. Ancak; bugün ‘işimiz’, Amerika ile!

Biz, hakkımızı istiyoruz ve haklıyız. Allah’ın eli bizimledir; Doğu ve batı süper güçlerinin elinin çok çok üstündedir…

Bu Amerika ve diğer batılı ve doğulu devletler, insanları yırtıcı hayvanlara dönüştüren ilerlemeler yaptılar. Bu anlamda, yaptıkları bütün işler, yırtıcılık içindir…

Doğu’nun sıkıntıları bu yabancılardandır, bu Batı’dandır;.. Amerika’dan dolayıdır. Müslümanların bütün sıkıntıları, Amerika’dan kaynaklanmaktadır!

Amerika devleti (İslam İnkılâbı’yla) yenilgiye uğramıştır. Ve ‘yaralı bir yılan’dır…

Baskı altındaki bütün ülkeleri, hürriyet ve bağımsızlıklarını elde etmeleri için destekliyoruz ve onlara açıkça söylüyoruz: ‘Hak’ alınır, ayaklanın! Müstekbirleri, tarih ve zaman sahnesinden uzaklaştırın!

Birbirinize ‘birlik’ ve ‘kardeşlik’ elini uzatınız ki, ‘canlı’ kalasınız ve Allah’ın hükümleri payidar kalsın!

Eğer İslam ülkeleri ve Müslüman milletler, ‘Doğu’ ve ‘Batı’ bloğuna dayanmak yerine, İslam’a -Kuran’ın nuranî ve kurtuluş bahşeden öğretisine- dayansalardı, bugün saldırgan Siyonistlerin esiri, Amerikan ‘Fantom’larının şaşkınları, Rusya’nın; ‘şeytanî’ düzen ve oyunlara dayanan politikasının kurbanları olmazlardı…

Bizim, İslam’ı; ‘Asr-ı Saadet’teki gibi yürürlüğe koymamız gerekiyor. Bu, bütün kesimlerin tam ciddiyetine muhtaçtır…

Süper güçlerin ve imparatorlukların ağzına yumruk atan bir millet, böyle cüzî işler yapan bir grup kaçakçı ve hırsızdan asla yılmayacaktır.

İlâhî desteğe, İslam desteğine, iman desteğine sahip bir milyar Müslüman ‘niçin’ korksun? Biz, az sayıdaki toplulukla çok sayıdaki düşmana karşı ‘kıyam’ ettik ve süper güçleri yenilgiye uğrattık.

Süper güçlerin milletimize ‘muhalefet’ etmekten başka çaresi yoktur. Eğer, muhalefetlerine devam ederlerse, onlar için ‘daha kötü’ olacaktır…

İlâhî güç, süper güçleri yok etti ve yok etmeye de devam edecektir. Biz artık, süper güçlerin ülkemize ‘müdahale’ etmesine izin vermeyeceğiz…

Kaynak: Sözlere Üstâd Hizbullah HAKVERDİ‘nin Aşura Kültürü’nün İmam Humeyni’deki Tecellileri isimli kitabı ile İmam Humeyni‘nin sözlerinin toplandığını Hatt-ı İmam Kelam-ı İmam kitaplarından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.