Dünya Kudüs GünüEyyamullahHaberlerİranOrtadoğu

İmam Humeyni(ra)’nin Kudüs Günü İlan Mesajı

1980 Yılında rahmetli İmam Humeyni bir bildiri yayınlayarak mübarek Ramazan ayının son Cuma’sını “Dünya Kudüs Günü” olarak ilan ederek dünya müslümanlarından mazlum Filistin halkını desteklemek ve aziz Kudüs’ün işgalden kurtarılması için bugün yürüyüşler düzenlemelerini istedi. Rahmetli İmam’ın söz konusu mesajı şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim
Ben uzun yıllar boyunca gâsıp İsrail tehlikesini Müslümanlara hatırlatıp durdum; bugünlerde Filistinli bacı ve kardeşlerimize karşı saldırılarını artırmış durumda. Bilhassa Güney Lübnan’da; Filistinli savaşçıları ortadan kaldırabilmek için evleri teker teker bombalıyorlar.
Ben bütün müslüman devletler ve dünya Müslümanlarından bu gasıp ve destekleyicilerinin ağzının payını verme amacıyla birleşmelerini istiyorum. Keza bütün dünya Müslümanlarına; Filistin halkı için kader belirleyici olabilecek olan ve Kadir günlerinden de sayılan mübarek Ramazan ayının son Cuma gününü “Kudüs Günü” olarak seçip bu günü müslüman Filistin halkının kanuni haklarını destekleme konusunda dünya müslümanlarının milletlerarası dayanışma günü olarak belli program ve merasimlerle geçirmeyi öneriyorum.
Allah Teala’dan müslümanları küfür ehline galip kılmasını dilerim.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.