HaberlerİranOrtadoğu

İmam Rıza (as) hareminin mütevellisi Suriyeli din alimleriyle görüştü

İmam Rıza (as) hareminin mütevellisi, din alimlerinin düşman’ın koplosunu mercek altına alması ve toplumun gerçek fikir yapısı ve kurumlarına yönelik tehditler konusunda toplumu uyarması gerektiğini böyledi.

İRİB haber ajansının verdiği habere göre Şum’da Suriye din alimlerinden bir grupla görüşmesinde konuşan İmam Rıza (as) hareminin mütevellisi Huccetul İslam İbrahim Reisi, inkılapçı ve cihadi yönetmenliğin IŞİD terör örgütünün yok olmasına sebep olduğunu bildirdi.

Hz. Zeynip (sa)ın türbesi mütvellisi ve yetkilileri ile de görüşen İmam Rıza (as) hareminin mütevellisi Reisi, onlardan İranlı ziyaretçilere yönelik hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, Hz. Zeynep (sa)ın mübarek haremi yetkililerinin ziyaretçilerin sevabına ortak olduklarını ve yaptıkları hizmet ve zahmetlerinin Allah indinde ödüllendirileceğini söyledi.

Terör örgütlerinin tamamen yok edilmesinden sonra daha fazla İranlı ziyaretçinin bu kutsal türbeleri ziyaret edeceğini belirten İmam Rıza (as) hareminin mütevellisi, daha sonra Hz. İmam Rıza (as) mübarek türbesinin bayrağını Hz. Zeynep (as)ın haremi mütevellisi ve sorumlularına hediye etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.