HaberlerİranLübnanOrtadoğu

İmam Rıza (as) türbesi mütevellisi, Beyrut’ta Lübnan yetkilileri ile görüştü

İmam Rıza (as) türbesi mütevellisi dün Beyrut’ta Lübnan meclis başkanı ve Lübnan yüksek meclisi başkanı ile bir araya gelerek görüştü.

Lübnan resmi haber ajansının bildirdiğine göre İmam Rıza (as) türbesi mütevellisi Huccetul İslam İbrahim Reisi, Beyrut’ta Lübnan
yüksek meclisi başkanı Şeyh Abdul Emir el-Kabalan ile görüşmesi sonrası yaptığı açıklamada, İran ve Lübnan ilişkilerinin tüm alanlarda çok iyi bir düzeyde olduğunu ve her iki ülkenin de İslam ülkelerinin dayanışmasını vurguladıklarını bildirdi.

Lübnan yüksek meclisi başkanı Şeyh Abdul Emir el-Kabalan da yaptığı açıklamada, işgal rejimi siyonist İsrail’e karşı mücadelede Lübnan’a destek verdiği için İran halkı, devleti ve İslam İnkılabı rehberine teşekkürlerini bildirerek, İran’ın başta Filistin halkı olmak üzere dünyanın mustaz’af halklarının desteklenmesi ve savunulmasında büyük önem taşıdığını bildirdi.

Şeyh Kabalan İran İslam Cumhuriyeti için istikrar, ilerleme ve kalkınma temennisini dile getirdi.

İmam Rıza (as) türbesi mütevellisi Huccetul İslam İbrahim Reisi ayrıca, Lübnan meclis başkanı Nebih Berri ile de bir araya gelerek ikili ilişkiler ve bölgenin son durumu hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.