HaberlerİranOrtadoğu

İmam Seyyid Ali Hamanei: Batılılar terörizmle mücadelede ciddi değiller

İmam Seyyid Ali Hamanei, dün Hindistan başbakanını kabulünde yaptığı açıklamada; batılıların terörizmle mücadelede ciddi olmadıklarını belirterek, teröristlerin Afganistan, Irak ve Suriye’de oluşumlarında batılıların rollerinin olduğunu söyledi.

İmam Hamanei, maalesef İslam adı altında terörizmin yaşandığını belirterek, bu doğrultuda İslam ülkelerine ve müslümanlara önemli görev düştüğünü; bu çerçevede Amerika ve batılı ülkelerin siyasetlerine bağlı olmayan İslam ülkelerinin çok önemli rol üstlenmesi gerektiğini ABD ve batılı ülkelere bağlı ülkelerin ise terörizmle mücadelede aslında ciddi olmadıklarını söyledi.

İmam Seyyid Ali Hamanei, İran İslam Cumhuriyetinin terörizmle mücadelede ciddi olduğunu ve onunla mücadele için bütün imkanlarını kullandığını söyledi.

İmam Hamanei, terörist grupların ve örgütlerin müslüman toplumlarda bazı zaaf ve sorunları insan gücünü temin etmek amacıyla kullanmakta olduklarını belirterek, ülkelerin teröristlerin elinden bu bahaneyi almaları gerektiğini söyledi.

İmam Seyyid Ali Hamanei, terörizmin bulaşıcı bir hastalık olduğunu belirterek, bulaşıcı hastalığı önlemek için bir çare ve çözüm yolu olduğu gibi, terörizmle mücadele etmek ve onu ortadan kaldırmanın da yolu olduğunu söyledi.

İmam Hamenei, Amerika ve batılıların sözde terörizmle mücadele koalisyonlarına Hindistan’ın katılmaması ve Hindistan’ın terörizmle ilgili olarak izlediği doğru siyasetlere işaretle, İran ve Hindistan arasındaki işbirliklerinden birinin de terörizmle ciddi ve gerçek bir mücadele olabileceğini söyledi.

Sözkonusu görüşmede Hindistan başbakanı da, İslam’ın aşk ve muhabbet dini olduğunu ve terörizmle bir irtibatının olmadığını belirterek; Hindistan’ın bir kaç yıl önce İslam ülkeleriyle birlikte dünyada terörizmle mücadele konferansı düzenlenmesini teklif ettiğini ve bu teklifin bazı batılı ülkelerin muhalefetine neden olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.