HaberlerİranOrtadoğu

İmam Seyyid Ali Hamaneyin Avrupa’daki Müslüman öğrencilere mesajı

İmam Seyyid Ali Hamanei, Avrupa’daki İslami Öğrenci Toplulukları tarafından düzenlenen 53’üncü dönem oturum dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, dünyanın herhangi bir yerindeki İranlı öğrencilerin tam bağımsızlık ile ilerleme seferberliğine katılmasını “Allah yolunda cihat” olarak nitelendirdi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Avrupa’daki İslami Öğrenci Toplulukları tarafından düzenlenen 53’üncü dönem oturum dolayısıyla kaleme aldığı mesajda, dünyanın herhangi bir yerindeki İranlı öğrencilerin tam bağımsızlık ile ilerleme seferberliğine katılmasını “Allah yolunda cihat” olarak nitelendirdi.

Ayetullah Hamanei mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Herkes ülkenin geleceği için en iyi öğrenciler olduğunuzu iyi biliyor. Herkesin bilmesi gereken nokta şudur ki, Allah’ın lütfuyla günümüzde çok sayıda eski üniversite öğrencisinin ülkede harika işler yapıp bilgi ve teknolojinin ilerlemesine hizmet etmenin hazını yaşamasıdır. Bugün dünyanın herhangi bir yerindeki İranlı öğrenciler mümin ve iyi hizmetler sunan kişilerden oluşan bu gruba katılma fırsatına sahipler. Böylece yurt dışına bağlılığın kesilmesine yardımcı olabilecekler. İyi niyetle yapılan tam bağımsızlık ve ilerleme seferberliği ‘Allah yolunda cihat’ gibidir. Bu yolun lideri ve öncüsü olabilirsiniz. Yüce Allah’tan başarılar dilerim.”

Avrupa’daki İslami Öğrenci Topluluklar 53. yıllık Toplantısı, Almanya’nın Hambürg’deki İslam Merkezi’nde düzenlendi.

Başa dön tuşu
Kapalı