AvrupaHaberlerİmam HumeyniÖrnek Şahsiyetler

İmam(ra)’ın gelişi İslam’a taze bir kan gibi geldi

İslam Dünyası, Batılı Düşüncelerin Etkisiyle Bir Çöküş Dönemi Yaşıyordu. Ama “İmam Humeyni” Halkın da Yardımıyla İslam’a Davetle “Hazreti Muhammet Sallallahu aleyhi ve alih”in Dinini Yeniden İhya Etti.

Almanya’nın Hagen şehri Ehli Beyt Cami Başkanı “Selman Türkoğlu”,Merhum “İmam Humeyni”nin mesajı evrensel bir mesaj olup dünyadaki tüm mazlum halklara istiklal ve özgürlük için ayağa kalkmaları ve istikbara karşı mücadele etmeleri konusunda bir hitaptır. Gerçekte, “İmam Humeyni” önderliğinde gerçekleşen inkılâp sadece Şia dünyasına has değildi. Tüm İslam dünyası bu inkılâpla birlikte kendi İslami hüviyetlerini tanıma fırsatı bulmtur.

“Türkoğlu” ayrıca şunları söyledi: “İmam Humeyni”, Şah’a karşı başlattığı mücadelenin ilk gününden itibaren büyük şeytan Amerika’nın asıl yüzünü ortaya koydu. Ortaya koyduğu mücadelesinin ise sadece Şah’a karşı değil, tüm istikbar güçlere ve zalimlere karşı olduğunu da belirtmişti.

İsrail’e Karşı Savaşabilmek İçin İslami Birlik Şarttır

“Türkoğlu” Müslümanlar arasında birliğin gerekliliğine değinerek şunları söyledi: İran İnkılâbı Önderi, yabancıların sultası altında yavaş yavaş yok olmaya yüz tutmuş İslam’ı yeniden canlandırdı. İsrail 5-6 milyonluk nüfusuyla tüm dünyayı etkisi altına aldı ve Filistinlileri kendi ana vatanlarından sürmüştü. Ama “İmam Humeyni”, Müslümanlardaki direniş ruhunu uyandırdı ve eğer Filistin halkı bugün, daha güçlü ve umutla mücadelelerine devam ediyorlarsa bu, inkılâp önderinin zalimler karşısında dimdik durma ruhiyesini aşılamasındandır.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (30) içerik yüklenmiştir.