AsyaHaberlerİmam HumeyniÖrnek Şahsiyetler

İmam(ra)’ın yolu Peygamberimiz(saa)’in yoludur

İmam Humeyni sağlam siyasi düşüncelerini Peygamberin (s.a.a.) mektebinden öğrendi ve onun münafık ve dostlara karşı davranışı da Peygamberin siresine dayalıydı.

Kuveyt üniversitesi hocalarından ‘‘Abdülhalık Abdülhamit’’ , imam Humeyni (r.a) açısından İslam birliği konferansında bu konuya değinerek, biz biliyoruz ki Hz. Ali (a.s) Peygamberin yolunun takipçisiydi ve onun düşmanları olan hariciler, münafıklar vs… de tanıyoruz. Ali’nin (a.s) düşmanlarına karşı olan merhametini de tarihte gördük. İmam Humeyni’de (r.a) Ali’yi (a.s) izleyerek bütün insanları din kardeşi olarak görüyordu.

Abdülhamit: Bir defasında Kevser yayınlarının çıkardığı bir kitapta İmam Humeyni’nin Ehli Sünnetin ziyaret yerlerinden bir tanesine gittiği ve Ehli Sünnetten olan 50 şehidin kabirlerini ziyaret ettiğini okudum. Bu olay Müslümanların birliğinin göstergesidir.

İmam Humeyni (r.a) açısından İslam birliği konferansı Pazartesi günü 60 ülkeden temsilcilerin katılımıyla radyo ve televizyon kurumu toplandı salonunda düzenlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.