HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

İncirlik’te 90 atom bombası bulunuyor

İncirlik’te Amerika’ya ait 90 atom bombası bulunduğu haberi Türkiye medyasında yer aldı.

Adana’da bulunan İncirlik Amerikan üssünde en az 90 nükleer bombanın bulunduğu yazıldı.

İki gün önce dünyaya adeta gerçekmiş gibi sunulan “Nükleer silahları azaltma Zirvesi”nin aslında bir tiyatro ve aldatmacadan ibaret olduğnun anlaşılması uzun sürmedi.Amerika ve Rusya arasında nükleer dahil bazı silahların imhası ve azaltılmasını gerektiren Start 2 anlaşmasının imzalanmasına rağmen Amerika’nın İncirlik üssünde en az 90 kadar nükleer füze bulundurduğunu ve bunun da Amerika’nın üzerine düşeni yerine getirmediğini açık bir şekilde gösterdiği olanca çıplaklığıyla ortaya çıktı.

Radikal Gazetesinin konuyu ifşa eden yazarı Yetkin, Amerika’nın sadece İncirlik değil; Malatya, Balıkesir, Ankara ve Eskişehir’de de atom bombaları bulundurduğuna dikkat çekerek, Amerika’nın 1991’de Malatya ve Eskişehir’e atom bombaları yerleştirdiğini, öte yandan 1995-1998 arasında da Balıkesir ve Ankara’daki atom bombaları İncirlik üssüne intikal ettiğini belirtti.

Başta bizzat Türkiye gelmek üzere bütün bölgenin güvenliğini tehdit eden bu aleni durum karşısında Türk yetkililerin ne tür bir açıklama yapacağı merak ediliyor. Nükleer bombaların, depolandığı veya bulunduğu bölgelerde insan ve doğa sağlığını ölümcül derecede etkilediği ve ciddi kanser hastalıklarına yol açtığı biliniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.