AvrupaHaberler

İngiliz ordusu yeni gelişmelerle yüzleşmeye hazır değil

İngiltere ordusu Komutanı David Richards, ordunun yeni yüzyılın güvenlik gerçekleriyle yüzleşmeye hazır olmadığını ve İngiltere’nin şu ana kadar siber savaşında mücadele için bir doktorini olmadığını belirtti.

Richrad “haberleşme devriminde ve istihbarat çağında savaş niteliği de değişti ancak İngiliz ordusu henüz yeni güvenlik gerçekleriyle yüzleşmeye hazır değil. 21.yüzyılda savaşların ve çekişmelerin, halkın güvenini ve sevgisini kazanmak için yapılıyor” dedi.

Nelere ihtiyaçları olduğunu anlamak için önce ingiltere’nin menfaatlerini tanımlamak gerektiğini ve onları en iyi şekilde nasıl koruyabileceğini görmeleri gerektiğini vurgulayan İngiliz komutan, bu menfaatlerin hem fırsat hem de tehdit olabileceğini belirtti.

Richards “biz kendi menfaatlerimiz ve Afgan halkının menfaatleri için Afganistan’da savaşıyoruz ve bu savaşta yenilgimiz, Orta Doğu ve Afrika’da başka savaşları alevlendirebilecek. Askerlerimiz Afganistan’da hergün yeni tehlikelerle karşılaşıyor. Afganistan bizim için hem bir fırsat hem bir tehdittir. Biz uzun vadeli bir program çerçevesinde Afganistan’da varlık göstermeliyiz çünkü o bölgelerdeki başka zayıf ülkelerin de Afganistan’a dönüşmesini istemiyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.