FilistinHaberlerOrtadoğu

İngiliz polisi, İsrail’de Mebhuh cinayetini soruşturacak

Siyonist işgal radyosu İngiltere’nin “Suçla Mücadele Birimi”nden bir soruşturma ekibinin, İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mahmud El-Mebhuh’a düzenlenen suikastta İngiliz pasaportlarının kullanılmasını soruşturmak üzere işgal devletine ulaştığını duyurdu.

İşgal radyosu bugün (27 Şubat Cumartesi) konuyla ilgili verdiği haberde, İngiliz gazetelerinin söz konusu ekibin altı İngiliz vatandaşın bilgilerini kullanarak cinayet işleyen Siyonistleri sorgulamak istediklerini yazdıklarına da dikkat çekti.

İşgal radyosu, Londra polisinin pasaport sahibi altı kişiye şüpheli gözüyle baktığını belirterek, ifadelerin Tel Aviv’deki İngiliz Büyükelçiliği’nde alınacağını bildirdi.

İşgal rejiminin istihbarat teşkilatı Mossad’a bağlı ajanlar 20 Ocak 2010 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde Kassam komutanlarından Mahmud El-Mebhuh’a suikast düzenlemiş, cinayetin hemen ardından Dubai polisi olayın faillerini tespit edip teşhir etmişti.

Mossad’ın İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin sahte pasaportlarını kullanarak cinayet işlemesi Batı ülkelerinde büyük yankı uyandırmış, İngiltere ve Almanya ülkelerindeki Siyonist büyükelçileri dışişlerine çağırarak bilgi istemiş, diğer ülkeler de bu skandalı aydınlatmak için çaba harcayacaklarını değişik münasebetlerle dile getirmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.