AvrupaHaberler

İngiliz üniversitesi’nde İsrail’e boykot kararı

İşgal devletinin Gazze Savaşı’nda Filistin halkına karşı işlediği katliamlar ve savaş suçları nedeniyle dünyanın dört bir yanında Siyonist ürünlerini boykot kampanyaları düzenleniyor.

Son olarak İngiltere’deki Sussex Üniversitesi Öğrenci Birliği’nin Siyonistlerin ürünlerini boykot kararı aldığı bildirildi.

Öğrenci Birliği’nde yapılan oylamada boykot lehine oy kullananların oranının % 65’e ulaştığını söyledi.

Boykot kararının İngiltere’de düzenlenen Filistinlilerle dayanışma ve Filistin’e destek kampanyaları çerçevesinde Siyonistlerin Gazze’ye açtığı son savaşı ve Gazze Şeridi’ne uygulanan haksız ambargoyu protesto etmek için alındığı bildirildi.

İngiliz Sussex Üniversitesi kampüsünde Gazze Savaşı sırasında ve sonrasında sürekli Filistin’e destek etkinlikleri düzenlendiğini kaydeden kaynaklar, Siyonistlerin Gazze’ye saldırılarını protesto amacıyla konferans ve panellerin yapıldığını belirtti.

6.5 milyon işçiyi bünyesinde barındıran İngiliz Sendikalar Birliği de, geçtiğimiz Eylül ayında yapılan yıllık kongresinde Siyonistlerin ürünlerine karşı bir boykot hareketi başlatmayı oy birliğiyle taahhüt etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.