AvrupaHaberler

İngiliz yetkililer Mossad ajanı gibi çalışmış

İngiliz gazetelerinden Herald Tribune, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın liderlerinden Mahmud Mebhuh’un Dubai’de şehit edilmesinde sahte İngiliz pasaportları kullanılmasının İngiliz yetkililerin Mossad’a ajan gibi çalıştıklarını ortaya koyduğunu yazdı.

Gazete bugün (25 Mart Perşembe) konuyla ilgili verdiği haberde şu ifadelere yer verdi: “İsrailli diplomatın ülkeden kovulması İsrail yönetiminin İngiltere’nin egemenliğini çiğnemesine uygun bir misillemedir. İsrail’in sahte İngiliz pasaportları kullanarak Dubai’de Hamas liderini katletmesi İngiliz kamuoyunda büyük tepkilere neden olmuştu.”

İngiltere’den sınır dışı edilen Siyonist yetkilinin Mossad ajanı olduğunu yazan tek İngiliz gazetesi Daily Mail ise manşetten verdiği haberde şunları yazdı: “İngiltere Dışişleri Bakanı, İngiliz pasaportlarının sahtesini yapma ve bu pasaportları bir suikastta kullanmakla suçladığı bir diplomata ülkeyi terk etmesi için iki hafta süre verdi. İngiltere’nin bu misillemesi gerçekten sert ve ağırdır. Fakat bu tavır İngiltere’nin egemenliğinin çiğnenmesine uygun bir misillemedir. 1980 yılından beri ilk kez İngiltere Mossad ajanı bir Siyonist diplomatı sınır dışı ediyor. İngiltere’nin bu tavrı İsrail yönetimini doğrusu şok etti.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.