HaberlerİranOrtadoğu

İngilizler, İran’a 200 yıldır düşman

İran Savunma Bakanlığı Siyasi-Akidevi Teşkilatı Başkanı “İngilizlerin İran’a karşı düşmanlıklarının 200 yıllık bir geçmişi var ki bu düşmanlık unutulmaz” diye vurguladı.

İran Savunma Bakanlığı Siyasi-Akidevi Teşkilatı Başkanı Hüccet-ül İslam Vel Müslümin Seyyid Cemaleddin Mir Muhammedi dün akşamüstü “Siyasi Basiret” başlıklı fuarın kapanış merasiminde yaptığı konuşmada “Düşman, İranlıların dini-akidevi kimliklerini boşaltmaya çalışıyor” diye vurguladı.

Mir Muhammedi daha sonra düşmanın, son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana şiddet kazandırdığı yumuşak savaş projesine değinerek “Yumuşak tehdit konusu dikkate alınmazsa İslam dünyası için bir felakete dönüşür” diye ilave etti.

Hüccet-ül İslam Vel Müslümin Mir Muhammedi ayrıca, düşmanın İran’la ilgili yumuşak savaşı kapsamında ele aldığı projelerinde halkı İnkılabtan soğutmak, hayal kırıklığı yaratmak, toplumda güvensiz ve huzursuz ortam yaratmak ve halkı bölmek gibi girişimlere yoğunluk verdiğinin altını çizerek “Söz gelimi İngiltere’nin İran’a yönelik düşmanlık dosyasının 200 yıllık bir geçmişi vardır ki bu düşmanlık unutulmaz” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.