AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İngiltere Bercam’ı Destekliyor

Britanya hükümet sözcüsü dün yaptığı açıklamada Londra’nın Bercam’ın korunması ve devam etmesini istediğini duyurdu.

İRNA’nın bildirdiğine göre Edwin Samuel ayrıca Londra’ya göre Bercam’ın feshedilmesi, Amerika’nın da aralarında olan anlaşmanın uluslararası taraflarının çıkarları doğrultusunda değildir.
Samuel siyonis trejim başbakanı Benyamin Netanyahu’nun son komik nükleer şovuna tepki olarak da Londra’nın bu konudaki görüşünün açık olduğunu ve Bercam’a destek verdiğini söyledi.
Bu arada Pakistan dışişleri bakanlığı sözcüsü Muhammed Faysal Bercam’ın muhtemelen Amerika tarafından feshedilmesi ve pakistan’ın bu konudaki tutumu hakkında yaptığı açıklamada İslamabad’ın Bercam nükleer anlaşmasına tamamen destek verdiğini ve anlaşmanın tedvin edilmesi ve hazırlanmasında çalışan tüm tarafların da bu anlaşmaya saygılı olmalarını umut etti.
Bercam nükleer anlaşma taraflarının da sorumluluklarına bağlı kalmaları ve dünya güçlerinin Bercam nükleer anlaşmaya saygılı olmalarını isteyen Faysal, İran İslam cumhuriyeti nükleer çalışmalarının barışçıl olduğu hakkındaki UAEA çalışmalarına tam güvenmeleri gerektiğini zira İran’ın Bercam nükleer anlaşmaya bağlılığını onaylayacak tek mercinin UAEA olduğunu da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.