HaberlerİranOrtadoğu

İngiltere büyükelçiliği, ABD ve İsrail adına casusluk yapıyor

İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkan yardımcısı İsmail Kevseri Press TV’ye verdiği demetçe, Tahran’daki İngiltere büyükelçiliğinin, ABD ve işgal rejimi İsrail adına casusluk yaptığını söyledi.

İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkan yardımcısı İsmail Kevseri, işgal rejimi İsrail ve Amerika’nın, Tahran’daki İngiltere büyükelçiliği aracılığı ile İran’la ilgili bilgi topladığını belirterek,”özellikle seçimlerden sonra, yaşanan olaylarda, Tahran’daki İngiltere büyükelçiliği ve İngiltere hükümetinin açık müdahaleleri olmuştur.

İngiltere’nin müdahaleleri sadece güvenlik alanında olmamıştır. Siyasi ve kültürel alanlarda da, İran’ın iç işlerine müdahalelerde bulunulmuştur” diye konuştu.

İngiltere’nin İran’ın içişlerine müdahalelerini sıralayan İsmail Kevseri, “müdahalelere karşılık İngiltere ile ilişkilerin seviyesini düşürme konusu değerlendirilmiş ve İslami şura meclisi, İngiltere hükümetiyle, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin seviyesinin düşürülmesi lüzumu konusunda karar almıştır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (72) içerik yüklenmiştir.