AvrupaHaberler

İngiltere, Gilat Şalit’in serbest bırakılmasını istedi

İngiltere, Siyonist zindanlarında bulunan binlerce Filistinli esiri ve bunlardan bazılarının Şalit’in ömründen daha fazla zamandır esaret hayatı geçirmesini görmezlikten gelerek dün (28 Ağustos Cumartesi) yirmi dördüncü yaşına giren ve hâlâ direniş gruplarının elinde bulunan Siyonist esir asker Gilat Şalit’in serbest bırakılmasını istedi.

İngiltere Dışişlerinden yapılan açıklamada şunlar ifade edildi: “24. yaşına giren İsrailli asker için birçok İngiliz Şalit ailesini ziyaret edecek. Onun tutuklanmasının hiçbir anlamı yoktur ve onun bu şekilde tutulması makul da değildir. İngiliz hükümeti Şalit’in derhal ve şartsız bir şekilde salıverilmesini istiyor.”

Fransa uyruklu Gilat Şalit 25 Haziran 2006 tarihinde Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları öncülüğünde birkaç direniş grubundan oluşan özel bir birlik tarafından Gazze sınırında esir alınmıştı. Hamas, Şalit’in serbest bırakılmasına karşılık Siyonist zindanlarında bulunan hasta, yaşlı, kadın, çocuk ve ağır ceza alan Filistinli esirlerin serbest bırakılmasını istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.