HaberlerİranOrtadoğu

İngiltere ile ilişkiler azaltılabilir

İran Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı Haddad Adil, İngiliz hükümeti ve medyasının İran halkına yönelik düşmanlığı ve hakaret girişimlerini eleştirerek “İngilizlerle ilişkilerin azaltılması, Mecliste ciddi bir şekilde ele alınıyor” dedi.

İran İslami Şura Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı ve İslam İnkılâbı Rehberi Danışmanı Gulamali Haddad Adil, İran-İngiltere ilişkilerinin azaltılması veya kesilmesi tasarısıyla ilgili son gelişmeler hakkında parlamento muhabirimize bilgi verirken “İngiliz hükümetiyle ilişkilerin azaltılması konusu halen Mecliste ciddi bir şekilde ele alınmakta” dedi.

Haddad Adil daha sonra bir muhabirin, İngiliz yetkililerin bu ilişkilerin azaltılmasından neden kaygı duydukları şeklinde sorduğu bir sorusu üzerine “Kanaatimce onlar, her şey için kaygı duymaktan daha ziyade, kendilerinin İran’a karşı tavırlarının ne kadar çelişkili olduğundan kaygı duymaktalar. Söz gelimi onlar bir taraftan medya yoluyla İran halkına hakaret yağdırıyor, diğer yandan da tarafsız olduklarını iddia ederek diplomatik ilişkilerin sürdürülmesini istiyorlar. Bunlar birbirine uymuyor” diye karşılık verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.