HaberlerİranOrtadoğu

İngiltere ile ilişkiler gözden geçirilmelidir

Semirom Milletvekili Caferi, ecnebilerin İran’ın kargaşa olaylarında rol oynadıklarına değinerek “Dışişleri bakanlığının suçluların itiraflarını da dikkate alıp, İngiltere’yle olan ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmesi gerekiyor” dedi.

Semirom bölgesi Milletvekili Behruz Caferi, İslami Şura Meclisinin bugünkü oturumunda yaptığı konuşmada, ilerleme ve adalet döneminde 10. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin muhteşem bir şekilde düzenlendiği konusuna değinerek, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın Velayet konusuna bağlı kaldığından dolayı seçimleri kazandığını vurguladı.

Caferi daha sonra seçim sonuçlarının ilan edilmesinden sonra gelişen olayları hatırlatarak “Anlamıyorum, başkanlık ve mevkinin ne kadar önemi var ki, bu seçimlerde yüzde birlik bir oy oranına sahip olabilen bir kimse, nizamın onurunu tehlikeye sokacak derecede bir takım şeyleri ileri sürüyor” diye konuştu.

Semirom Milletvekili konuşmasının devamında ecnebi hükümetlerin son kargaşa olaylarında oynadıkları role değinerek “Ecnebilerin müdahalelerini, tutukluların son itirafları da teyit etmekte. Buna göre de, Dışişleri Bakanlığımızın İngiliz hükümetiyle olan ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmesi gerekiyor” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.