AsyaAvrupaHaberler

İngiltere kayıpların açıklanmasını yasakladı

Amerikan bir haber sitesi, İngiltere Savunma Bakanlığının Afganistan’daki İngiliz askerlerin ardı adına uğradıkları yenilgilere ilişkin haberlere sansür uyguladığını bildirdi.

Afganistan’daki İngiliz askerlerin bu ülkede uyguladıkları operasyonlarında hep başarısız kaldıklarına değinerek, bu meseleyi dikkate alan İngiltere Savunma Bakanlığının İngiliz askerlerin kayıp oranı veya başarısız operasyonları hakkındaki haberlere sansür uyguladığını bildirdi.

Grey bu yazısında, İngiliz Savunma Bakanlığının, Afganistan’daki İngiliz askerlerin operasyon ve eylemleri hakkında akademik eleştiriler yapılmasını yasaklama kararı aldığını belirterek “İngiliz Savunma Bakanının bu kararı, Amerikalı üst rütbeli bir Subayın, İngiliz askerlerin Irak’ta başına buyruk bir şekilde taktikler uyguladıklarına dair İngiliz Ordusuna yönelik sert bir eleştiride bulunduğu sıralarda alındı” diye dikkat çekti.

Halbuki son günlerde, Amerikan askeri yetkilileri, Irak’taki İngiliz askerlerini uyguladıkları taktiklerinden dolayı bol bol eleştirmekteler.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.