HaberlerİranOrtadoğu

İngiltere ve Fransa’nın müdahalesi apaçık ortadadır

İslami şura meclisi Tahran milletvekili Ahmet Tevekküli, son itirafların İngiltere ve Fransa’nın İran’ın içişlerine karıştıklarını net bir şekilde ortaya koyduğunu açıkladı.

İslami şura meclisi Tahran milletvekili ve meclis araştırma merkezi başkanı Ahmet Tevekküli bugün mecliste yaptığı konuşmada seçimlerden sonra kargaşalara karışanların mahkeme duruşmasındaki itiraflarının İngiltere ve Fransa’nın İran’ın içişlerine müdahale ettiklerini ortaya koyduğunu ve buna göre politikacılarımızın da gafletini unutmamak gerektiğini kaydetti.

Batının İran’a karşı düşmanlığının yeni bir konu olmadığını vurgulayan Tevekküli, batının inkılabın ilk gününden beri müdahalelerini yapmakta olduğunu ve bu müdahaleler inkılap yok oluncaya dek süreceğini, içeride zafiyet yaşanırsa ecnebi müdahalesinin artacağının da kesin olduğunu belirtti.

Kargaşaların yüzünden tutuklananların serbest bırakılması için uygulanan bazı baskıların beyhude olduğunu kaydeden Tevekküli bu baskıların yerli medyanın aşırı özgürlüğünden kaynaklandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.