AvrupaHaberlerİran

İngiltere’de İranlının ölümü 3 polisi açığa aldırdı

44 yaşındaki bir İranlı vatandaşın İngiltere’de öldürülmesi olayı ardından söz konusu İranlının korumasını üstlenen 3 İngiliz polisi açığa alındı.

İran Muhabirinin bildirdiğine göre İngiliz basını dün Pazartesi söz konusu 3 polisin, Bristol şehrinde İran uyruklu Bijen İbrahimi’nin can güvenliğini koruyamadıkları için işten uzaklaştırıldıklarını yazdı.

Sakat olan İran vatandaşı İbrahimi defalarca mahellede soytarı gençlerin uygunsuz girişimlerini güvenlik birimlerine şikayette bulunmuş ve şikayetlerinin dikkate alınmaması ardından bir fotoğraf makinesı temin ederek kendini rahatsız eden gençlerin görüntülerini çekerek kanıt olarak polise vermek istemişti.

Bijen İbrahimi’nin bu girişimi ardından mahalle soytarıları onun cinsel bir sapık olduğu söylentisini yaydılar ve bu söylenti ardından İbrahimi polis tarafından göz altına alınmış ve hakkındaki söylentilerin asılsız olduğunu anlaşılması üzerine ise serbest bırakılmıştı.

İran vatandaşının serbest bırakılması ardından ise 24 yaşlarında iki ırkçı İngiliz genç İbrahimi’yi öldürerek, sokak ortasında naşını yaktılar.

İngiliz basını, İbrahimi’nin ailesinin şikayeti üzerine bu olayda kendi görevlerini yerine getirmedikleri belirtilen 3 polisin görevlerinden askıya alındığını ve 6 polis görevlisinin de yazılı olarak uyarıldığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.