AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

İngiltere’de Yahudiler Netanyahu’nun tutuklanmasını istediler

Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu’nun İngiltere ziyaretine tepkiler sürüyor.

Aralarında milletvekilleri ve sendika liderlerinin de bulunduğu bir grup İngiliz, Guardian gazetesi için kaleme aldıkları mektupta, “Netanyahu’nun, işlediği savaş suçları nedeniyle İngiltere’ye alınmaması”nı istemelerinin ardından ziyaretin başlamasını müteakip ise İngiltere’de Yahudiler Netanyahu’nun tutuklanmasını istediler.

Bu arada, Netanyahu’nun işlediği savaş suçları yüzünden İngiltere’ye geldiğinde gözaltına alınması gerektiğine ilişkin başlatılan imza kampanyasına destek verenlerin sayısı 107 bin kişi oldu.

Öte yandan Netanyahu’nun İngiltere’ye girmesiyle birlikte İngiltere başbakanlık binası önünde ve diğer birçok yerde çeşitli kesimlerin Netanyahu aleyhinde gösteri yaptıkları ve Netanyahu’nun tutuklanmasını istedikleri görülüyor.

Irkçı İsrail’in yıllardır muhasara altında tuttuğu Gazze’ye 7 Temmuz 2014’te başlattığı ve 51 gün süren saldırılarında 2 bin 159 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Gazze’nin altyapısının harap edildiği saldırılarda yaklaşık 500 bin kişi evsiz kalmıştı

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.