HaberlerAvrupaDünya

İngiltere’deki Siyonizm karşıtı gruplar Puma’yı uyardı

Yüzlerce anti-Siyonist eylemci ve halkın çeşitli kesimleri, Puma Sports Company’nin Siyonist Futbol Federasyonu ile çalışmaya devam etmesi halinde ürünlerini boykot edeceği konusunda İngiltere’nin birçok şehrinde protesto gösterileri düzenledi.

İRNA ajansına göre, bu protesto hareketindeki anti-Siyonist aktivistler, Puma’yı Filistin’in işgalinde Siyonistlerin suç ortağı olarak nitelendirerek, ”İsrail’e ölüm’ şeklinde sloganlar attılar. Londra, Brighton, Liverpool, Chester ve Birleşik Krallık’ın diğer bölgelerindeki Puma perakende satış mağazalarının önündeki göstericiler, “İsrail apartheid rejimini desteklemeyi bırakın ve Filistin’deki suç ortaklığını  durdurun” yazılı pankartlar taşıdılar.

Protestocular Filistin bayrağını sallayarak “Yaşasın  Filistin , Kahrolsun İsrail’,  ‘İsrail terörist bir rejimdir” ve “Puma yaptırıma tabi tutulmalı” sloganları attılar.

Puma, Siyonist rejimin futbol federasyonunun ana sponsoru ve işgal altındaki topraklarda spor tesisleri inşa etti. Uluslararası hukuka göre, Filistin topraklarındaki herhangi bir tesis savaş suçudur, ancak bu yasadışı faaliyetlere yardım etmenin yanı sıra Puma, Siyonistlerin ayağını dünyadaki spor etkinliklerine açmaya çalışıyor.

Daha önce 200’den fazla Filistinli spor kulübü Puma’ya Siyonist Futbol Federasyonu ile sponsorluk anlaşmasını sonlandırmasını isteyen bir mektup yazmıştı. 

Puma (Almanca: Puma SE), spor ürünlerinin üretimi ve satışı ile uğraşan çok uluslu bir Alman şirketidir ve spor ayakkabı, giyim ve diğer spor malzemeleri üretiminde en büyük şirketlerden biridir./

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.