AvrupaHaberler

İngiltere’den siyonist rejim yerleşkelerine tepki

Siyonist rejimin en büyük hamilerinden İngiltere, İsrail’in Doğu Kudüs sınırları içindeki bir Yahudi mahallesinde 1600 yeni konut inşaatına izin vermesini kınadı.

Dışişleri Bakanlığının resmi internet sayfasında, Dışişleri Bakanı Miliband’in konuya ilişkin şu sözleri aktarıldı: “Bu, yanlış bir zamanda alınmış yanlış bir karardır. İsrail’in barıştan yana olmadığını savunanların elini kuvvetlendirecektir. AB ortaklarımızla birlikte, ortak güvene olan ihtiyacımıza zarar verdiği gerekçesiyle, bu kararı kınıyorum.”

İsrail ile Filistin arasında görüşmeleri yeniden başlatmak için önemli bir fırsatın söz konusu olduğunu vurgulayan Miliband, “Gerçek barış, cesaret, bağlılık ve uzlaşma gerektirir. Bu sadece sözlerle değil, hareketlerle de ortaya konulmalıdır. Her iki tarafın liderleri, bu önemli fırsatı engellemek isteyenlerden sakınmalıdır.”

Siyonist rejim Doğu Kudüs’te Ortodoks Yahudilerin oturduğu Şuhafat mahallesi yakınlarındaki Ramat Şlomo adlı yerleşim biriminde, 1600 yeni konut yapımına izin veren projeyi onayladığını açıklamıştı. AB ve ABD de yeni inşaatların onaylanmasını kınamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.