HaberlerİranOrtadoğu

İnkîlab aleyhine yapılan tüm hesaplar değişmiştir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Perviz Davudi, İran’da halihazırda barışçıl amaçlı 5 bin santrifüjün kullanıldığını açıkladı.

Davudi, İran halkının düşmanlarının hatta 20 santrifüj kullanımının gerçekleşmesi halinde İran’a saldıracaklarını ilan ettiklerini ama bugün İran’ın barışçıl amaçlı 5 bin santrifüj kullanmaya başladığını belirtti.

Davudi, İran’ın ulaştığı bu noktada düşmanların İran’a saldırı gibi bir iddiada bulunmaktan dahi aciz kaldığını, bugün İranlı genç uzmanların ürettiği füzelerin tüm dünyayı şaşkına çevirdiğini ve dünyada İran’la ilgili tüm hesapların değiştiğini vurguladı.

Davudi, düşmanların İran’ı petrol fiyatlarının düşmesiyle tehdit ettiklerini ve petrol fiyatlarının düşmeye devam etmesi halinde İran’ın teslim olacağını düşündüklerini ama İran halkının bu durumu da kendine uygun fırsatlara dönüştürecek güçte olduğunu söyledi.

Davudi, İran’ın iyi durumda döviz rezervleri bulunduğunu, bağımsız bir İran için yıllarca bu rezervlerle idare edebileceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.