HaberlerİranLübnanOrtadoğu

İnkîlab direnme gücümüzü artırıyor

Lübnan’ın eski gazilerinden Semir Kantar, İran Cumhurbaşkanına hitaben, “Sizin çeşitli konular karşısındaki tavır ve direnişinize şahid olduğumuzda, direnme gücümüz iki misli artıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad dün Lübnanlı tanınmış gazi Semir Kantar ile ziyaretinde, bölge ve dünya şartlarının 30 yıl öncesine kadar çok değiştiğini ifade ederken, “Bugün, dünya ahlaksızlıklarının maskelerinin düştüğü, çirkin yüzlerinin ortaya çıktığı, halkların gafletten uyandığı, yüreklerde ve zihinlerde iman ve düşüncenin güçlendiği bir zaman kesitindeyiz” şeklinde konuştu ve “Diğer taraftan, fesat güçlerin çökme ve dağılma dönemindeyiz” diye ekledi.

Korsan İsrail’in katletmekten başka bir mantığı olmadığının altını çizen Ahmedinejad ayrıca, “Artık onların kendileri de, dünyada hiçbir itibarları kalmadığını biliyorlar. Bugün onların Şeytani bütün çabaları varlıklarını birkaç gün daha fazla sürdürebilme yönünde. Katil İsrail’i destekleyenler de bugün, bu rejimin gidici olduğunu bilmekteler” şeklinde konuştu.

Lübnanlı Semir Kantar da bu ziyarette, İran’da bulunması ve bu ülkenin yetkilileriyle görüşmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederken, “30 yıllık bir esaret döneminin ardından, yolumuz ve rolümüzün olduğu gibi devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Yüce Allah bu yol için bize şahadet veya zaferi sunuyor” diye ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.