HaberlerİranOrtadoğu

İnkîlab ile Öz Muhammedi İslam ihya edilmiştir

İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani dünyanın geçen 30 yılda İran milletinin çalışkanlığının sonuçlarına ve İslami devrim getirilerinin gerçekleşmesine şahit olduğunu belirtti.

Laricani “çalışkanlığın sonucu bugün nükleer, uzay , uydu bilimi ve diğer bilimlerdir. Batı’nın nükleer enerji gibi bazı faaliyetler konusundaki bahaneleri de İran’ın elde ettiği başarılarını gösteriyor” dedi.

10 Şubat dolayısıyla İsfehan halkına konuşan Laricani “ABD ve İran düşmanlarının düşüncesi, devrimin başarılarını inkar etmek ve bu zaferi baltalamak yönündeydi ancak İmam’ın bize gösterdiği yol yavaş yavaş köklü bir değişim yarattı ve en önemli getirisi de öze ve İslam’ın zengin kimliğine dönmekti” dedi.

Laricani şöyle konuştu: “İmamın liderliğinde oluşan harekette, siyasi, kültürel ve ekonomi bağımsızlığa sahip olma inancını kazandık ve İmamın ABD ve Sovyetler Birliğine bağımlı olmama sloganı gerçekleşti.”
Laricani “bağımsızlığımız için çok bedel ödedik, buna de değdi ve bugün İran milleti başı eğik ve dimdik ülkesini koruyor. Bu da imamın bize hediye ettiği bir güçtür” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.