HaberlerİranOrtadoğu

İnkîlabın hakiki erleri ve taraftarları belli olacak

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad, 120 Milletvekilini kabulünde yaptığı konuşmada, “İlahi lütuf sayesinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde inkılâbın yolu üzerindeki engeller kalkacak ve hakiki erler belli olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İslami Şura Meclisi Temsilcilerinden 120 Milletvekilini ziyarete kabulünde yaptığı konuşmada, kimilerinin yanlış tanımlamalarının aksine İslam Cumhuriyetinde seçimlerin güç değişimi alanı olmadığının altını çizerek, “Her seçim, İran halkının bir üst seviyeye atlama noktası demektir” diye ilave etti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad konuşmasını “Bir halk fıtratıyla sahnede olduğu zaman o halkın hareketi artık ışık hızını kazanır” şeklinde sürdürürken ayrıca, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İlahi lütuf sayesinde İnkılâbımızın yolu üzerindeki engeller kalkacak ve inkılâbın hakiki erleri ve taraftarları da belli olacaktır” diye vurguladı.

Sorunlar ve sapıklıkların, insanın Allah’tan uzaklaştığı andan itibaren başladığını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, “Her iş ancak ihlâsla sırf Allah rızası için yapıldığında değer kazanıyor. Yoksa her şartta hiçbir işe yaramaz” diye ilave etti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.