DünyaHaberlerİranOrtadoğu

İnkîlabın ilerlemesi tüm dünyayı sarsmıştır

İran İslam Cumhuriyeti Yargı Organı Başkanı, İslami Devrimin ilmi, nükleer, füze ve uydu teknolojileri sahalarındaki ilerlemesi dünyayı sarstığını söyledi.

Bu sabah İmam Humeyni(r.a) ile “tecdidi misak” programı çerçevesinde konuşma yapan Ayetullah Mahmud Haşimi Şahrudi, İmam Humeyni’nin(r.a) ve Liderliğin düşünceleri ve halkın imanı devrimi koruduğunun altını çizmekle, hamd olsun 30 yıl geçtikten sonra devrimin ilkeleri daha da derinleştiğini ve İmam Humeyni’nin(r.a) düşüncelerine ve gerçek islama yönelik ilgi günden güne daha da arttığını söyldi.

İslami Devrimi’nin 30 yıl zarfında tüm Mustazaflar için büyük getirileri olduğunu belirten Ayetullah Şahrudi, “özellikle dünya meseleleri hususundaki İmam’ın(r.a) düşünceleri dünya çapında benimsenmiştir”şeklinde konuştu.

Yargı Organı Başkanı, bugün Lübnan ve Irak’taki gelişmelerin İmam’in(r.a) yüksek düşüncelerinden kaynaklandığını kaydederek, bu düşünceler İslam dünyasını da değiştirdiğini ve onun karşılığında İslam düşmanları olan ABD ve İsrail’i rezil ettiğini vurguladı.

Konuşmasının devamında İran’ın ilmi ilerlemesine işaret eden Ayetullah Şahrudi, İslami Devrim’nin ilmi, nükleer, füze ve uydu teknolojileri sahalarındaki ilerlemesi dünyayı sarstığını ve getirileri de ortada olduğunu söyledi.

Ayetullah Haşimi Şahrudi, 10 Şubat’ta gerçekleşecek devrim yürüyüşüne değinerek, “hamd olsun İran halk yıldan yıla bu yürüyüşe daha yoğun ilgi ile katılmaktadır”diye ifade kullandi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.