HaberlerİranOrtadoğu

İnkîlab’ın mesajları zamanla milletlere amaç olacaktır

Genel Kurmay başkanı Firuzabadi, Silahlı Kuvvetler Genel Müdürlüğü yetkililerine hitaben: İslam inkılâbının mesaj ve faydaları, zaman genelinde dünya milletlerine amaç olacak ve adalet, maneviyat ve dinin gelişmesini beraberinde getirecektir.

Genel Kurmay başkanı Seyit Hasan Firuzabadi Silahlı Kuvvetler Genel Müdürlüğü yetkililerine yaptığı açıklamalarda İslam İnkılâbı İslam toplumunda ve uluslararası düzeyde etkileme rolüne değinerek: İslam inkılâbı 30 yıldır din ve maneviyatı bütün dünya toplumlarında canlandırdı. Bazı bölgelerde ise siyaset sahnesine getirdi, dedi.

İleri ki yıllarda milletler arasında adaleti isteyen, zalim ve zulüm kültürü karşısında direniş gösteren guruplar olacaktır, dedi.

Düzenin Maslahatını Tanıma Kurulu üyesi aynı zamanda İslam inkılâbının din ve maneviyatın ilham verici faydalarının geliştirilmesi konusunda: İslam inkılâbının fayda ve mesajları zaman genelinde dünya milletlerine amaç olacak ve adalet, maneviyet ve dinin gelişmesini beraberinde getirecektir, dedi.

Milli Emniyet genel Kurul üyesi İmam Humeyni’nin (r.a) yolunun devamı olarak (22 Behmen) 10 Şubat’taki yürüyüşle ilgili olarak: İran milleti iman ve akıllılığıyla izzet, adalet, vahdet kelimesi olan Vilayet-i Fakih ve Müslümanların imameti olan İmam Humeyni’nin (r.a) yolunu devam ettirecekler. Bir defa daha İslam inkılâbı düşmanlarını 10 Şubattaki yürüyüşle ümitsiz edeceklerdir, dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.