Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

İnkîlab’ın sarsılmazlığı, halkın bağlılığındandır

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney, fitne ortamı ve karışık durumlarda başta seçkinler olmak üzere her kesin görevi çelişkili sözlerden kaçınarak net tutumlar izlemek olduğunu söyledi.

İmam Ali Hamaney, İran’ın dört bir yanındaki İslami tebliğ koordinasyon konseyi yetkilileri ve İran İslam İnkılâbının zafer yıl dönümü, şafakta on gün merasimleri merkez başkanlarını kabulünde düşmanların sürekli ortamın şeffaflığına karşı oldukları zira onların fitne ve karışık ortamda hedeflerine daha kolay ulaşabildiklerini söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi mevcut durumda nizamdaki tüm siyasi akım ve eğilimlerin düşman ile sınırlarını net olarak belirlemeleri gerektiği ve bu durumda seçkinlere başkalarından daha fazla görev düştüğünü belirtti.

İmam Ali Hamaney, zalimler ve emperyalist elebaşlarıyla İslam topraklarını işgal edenlerin devreye girip tavır aldıkları durumda çelişkili konuşmanın doğru olmadığı zira İslam cumhuriyeti nizamının içindekilerin nasıl bir tutum izledikleri ve düşmandan beraat etmeye hazır olup olmadıklarının belli olması gerektiğini vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi fitne ve karmaşık ortamda bazıların dilde İslam’ı reddedip amelde de nizamın cumhuriyetini inkâr edip seçimleri sorguladıkları dönemde seçkinlerin kendi tutum ve sınırlarını net olarak belirlemeleri beklendiğini söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi sözlerinin devamında İran İslam İnkılâbı ve İslam inkılabı zaferinin son 30 yıl boyunca yıl dönümü merasimlerinin en önemli özelliğinin İslam inkılabının kurulmasındaki temel unsur olarak halkın hep birlikte merasimlere katılması ve inkılabın ana sloganlarına bağlı kalması olduğunu belirterek her yıl İslam inkılabının zafer yıl dönümü günü olan 22 Behmen gününde İran halkının milyonlar halinde zafer yürüyüşüne katılmasının inkılabın halkın imanına dayanmasının belirtisi olduğunu vurguladı.

İmam Ali Hamaney, her yıl İslam İnkılâbının zafer yıl dönümünde milyonların birlikte yürüyüşe katılmasının İslam inkılâbı ve ondan kaynaklanan nizamın halk ve halkın imanına dayandığı anlamına geldiğini ve düşmanların İslam nizamını sarsamamasının da bu meseleden kaynaklandığı belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.