Dünya Kudüs GünüFilistinHaberlerOrtadoğu

İnşaAllah! Rehberimiz Kudüs’te kurtuluş namazı kılacaktır

Filistin halkının seçtiği başbakanı İsmail Heniye Kudüs günü dolaysıyla İran milletine gönderdiği mesajda, imam Humeyni (ra)’in Filistin ve Kudüs için cihat değerini yücelttiğini, Filistin milletinin Kudüs’ü savunmaktan el çekmeyeceğini belirtti.

Ramazan ayının son Cuma gününde düzenlenen dünya Kudüs günü yürüyüşleri çerçevesinde Tahran halkı Cuma namazı öncesi düzenlenen muhteşem yürüyüşte siyonist rejime lanet yağdırdı ve mazlum Filistin milletinin yanında olduğunu tüm dünyaya haykırdı.

Bu arada Filistin milletinin seçtiği başbakanı, İsmail Heniye ise Tahran Cuma namazı hutbelerinden önce okunan mesajında İran milleti ve devletine, Filistin milletine verdiği destek için şükranlarını sundu.
İmam Humeyni (ra)’in mübarek ramazan ayının son Cuma gününü dünya Kudüs günü ilan etmesi ile Filistin ve Kudüs’e verdiği önemi yansıttığını ve böylece o büyük şahsiyeti izleyen milyonlarca insanın gönlünde Filistin ve Kudüs aşkının ihya olduğunu belirten Heniye, yüce Allah’tan Kudüs’ün kurtuluşunun ardından İslam inkılabı rehberi ve cumhurbaşkanı ve İslami nizamın diğer yetkililerine düşmanın şerrinden kurtulan bu kutsal kentte namaz kılma fırsatını nasip etmesini diledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.