ArabistanHaberlerOrtadoğu

İnsan Hakları İzleme Örgütünden Arabistan’a Sert Eleştiri

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Suudi Arabistan rejiminin bu kurumun taleplerini dikkate almamasını eleştirdi.

El-Cezire televizyonunun bildirdiğine göre İnsan Hakları İzleme Örgütü Ortadoğu Araştırmalar Bölümü sorumlusu Suudi yetkililere sürekli olarak bir çok mektup göndererek, Arabistan yönetimi tarafından sürekli kanunların ihlal edilmesi hakkında açıklamada bulunmasını istemiş ancak Suudi reimi tarafından her hangi bir yanı alamamıştır.

Bu örgüt ayrıca Suudi Arabistan’a çağrı yaparak, Veliaht Prensin emriyle yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alınıp Ritz-Carlton Otelinde tutulan prenslere, bazılarının ölümüne yol açacak şekilde işkence yapıldığı iddiasını derhal inceleme çağrısı yaptı.

Merkezi New York’ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü Suudi Arabistan’a çağrı yaparak, Veliaht Prensin emriyle yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alınıp Ritz-Carlton Otelinde tutulan prenslere, bazılarının ölümüne yol açacak şekilde işkence yapıldığı iddiasını derhal inceleme çağrısı yaptı.

Suudi Arabistan yönetiminin ülkeyi modernize konusunda konuşurken, İnsan Hakları İzleme Örgütü, şiddeti durdurmak için baskısını sürdürüyor. İnsan Hakları İzleme Örgütü bugün yayınladığı bir beyannameyle, Suudi Arabistan yönetiminden, Kasım ayında yolsuzluk hareketi kampanyası kapsamında tutuklanan prens ve işadamlarına kötü muamele yapanların hesaba çekmesini istedi. İnsan Hakları İzleme Örgütü York Times’da yayımlanan raporunda gözaltına alınan 17 prens, işadamının fiziki suistimalden tedavi edildikleri belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.