FilistinHaberlerOrtadoğu

İntifada Gençliği, Balfour’u protesto eylemleri için hazırlıklarını tamamladı

İntifada Gençliği Koalisyonu, Balfour Deklarasyonu’nun 2 Kasım’a denk gelen 96’ncı yıldönümünde “Ahit ve Vefa.. Balfour’a Karşı” sloganıyla bir dizi etkinlik yapmak üzere hazırlıklarını tamamladı.

Etkinlikler kapsamında işgal güçleriyle temas noktalarında Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmalar yaşanması bekleniyor.

İntifada Gençliği Koalisyonu, Gazze Şeridi’nde gerçekleştirilecek faaliyetlerle eşzamanlı olarak Batı Yaka ve Kudüs’te de çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini açıkladı.

Kudüs kentinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda ve Eski Belde sokaklarında, Kalendiya kontrol noktasında, Ramallah’taki Ofer Cezaevi önünde, Nablus’taki Havara kontrol noktasında, Babu’z-Zaviye bölgesinde, El-Arrub Mülteci Kampı’nda, El-Halil’deki El-Fevvar Mülteci Kampı’nda, Tulkerem’deki Ceyşuri Sanayi Bölgesi’nde ve Cenin’deki El-Celeme kontrol noktasında protesto gösterileri yapılacağını bildiren İntifada Gençliği Koalisyonu, Kalkiliya kentinde ırkçı ayrım duvarı yakınlarında ve Kefer Kaddum köyünde de protesto yürüyüşleri düzenleneceğini, Beytlahim’deki Bilal Bin Rabah Camii çevresinde de yine bazı etkinliklerin gerçekleştirileceğini belirtti.

İntifada Gençliği Koalisyonu üyelerinden Yunus Ebu Atiyye, uğursuz Balfour Deklarasyonu yıldönümünde yapılacak faaliyetlerin son olmayacağını, Gazze ve Batı Yaka’da önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek bir dizi etkinliğin hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.