FilistinHaberlerOrtadoğu

İntifadanın 81. gününde işgal güçleriyle Filistinliler 16 noktada çatıştı

Kudüs İntifadası’nın 81’inci gününde dün (20 Aralık Pazartesi) Batı Yaka, Kudüs ve 1948’de işgal edilen topraklarda 16 noktada Filistinliler ile işgal güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Filistin Kızılay Derneği, işgal güçleriyle dün yaşanan çatışmalarda 52 Filistinlinin çeşitli şekillerde yaralandıklarını söyledi.

Hastane kaynakları dört kişinin gerçek mermiyle ve beş kişinin plastik mermiyle yaralandığını, 42 kişinin de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini bildirdi.

El-Halil kent merkezindeki “El-Konteynır” askeri kontrol noktasında işgal askeri bıçaklama girişiminde bulunan Abla Abdulvahid Harb’ın yaralandığı ve gözaltına alındığı belirtildi. 35 yaşındaki Filistinli kadının El-Halil kenti yakınlarındaki Beyt Ula köyü sakinlerinden olduğu ifade edildi.

Filistinli direnişçiler El-Halil’in güneyindeki “Seddetu’l-Fahs” bölgesinde işgal ordusuna ait bir gözetleme kulesine ateş açtı.

Görgü tanıkları, Filistinli gençlerin ayrıca Ramallah’ın kuzeybatısındaki Abud köyü yakınlarında işgal güçlerine ait bir hedefe molotof kokteyli attığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.