İslami Davet

İntifadanın yıldönümünde El-Halil’de çatışma çıktı

28 Eylül 2012 17:03

İntifada’nın 12. yıldönümünde Filistinlilerin gösteri yapma ihtimaline karşı işgal askerlerinin bugün (28 Eylül Cuma) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde yoğun güvenlik tedbirleri aldıkları belirtildi.

Görgü şahitleri ve yerel kaynaklar, işgal ordusuna bağlı askeri ciplerin ana caddelerle ve şehre hakim tepelerin başlarında tetikte beklediklerini, El-Halil şehrine bağlı Halhul, Beyt Aynun ve Sair beldeleri ile El-Fevar mülteci kampı, Beyt Avva ve Deir Samit beldelerinin girişlerine de askeri barikatlar kurulduğunu ifade ettiler.

Kaynaklar devamla intifadanın yıldönümünde olası gösteri ve yürüyüşleri engellemek için işgal askerlerinin El-Halil şehrinin eski bölgesinde ve Hz. İbrahim Camisinin girişinde kimlik kontrolü yaptığını ifade ettiler.

Diğer yandan El-Halil şehrine bağlı Dura beldesinin güneyindeki Et-Tabka köyüne dün gece (27 Eylül Perşembe) baskın düzenleyen işgal askerlerinin aramaların ardından iki kişiyi tutukladıkları, baskın, arama ve tutuklamaların ardından Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

İntifadanın yıldönümünde El-Halil’de çatışma çıktı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık