HaberlerIrakOrtadoğu

Irak Gönüllü Halk Güçleri Haşd’uş Ş’ab Musul Operasyonuna Katılacak

Irak Gönüllü Halk Güçleri Haşd’uş Ş’ab Başkanı bu güçlerin Musul’un IŞİD terör örgütünden kurtarılması operasyonuna katılacağını bildirdi.

Irak Someriye News internet sitesinin bildirdiğine göre Irak Gönüllü Halk Güçleri Haşd’uş Ş’ab Başkanı Hadi el-Ameri dün bu konuda yaptığı açıklamada Halidiye operasyonunu başarıyla tamamlandığını ve Teftiş bölgesinin teröristlerden temizlenmesi operasyonunun ise halen devam ettiğini bildirdi

Irak Gönüllü Halk Güçleri’nin Sözcüsü Ahmet El Esedi de; Gönüllü Halk Güçlerinin Musulun kurtuluş operasyonuna kesinlikle katılacağını söyleyerek, ümit ederiz General Kasım Süleymani de bu operasyonda bizim yanımızda olur dedi.

Ahmet el Esedi, “Kasım Süleymani’nin de Musul Kurtuluş operasyonunda katkıda bulunmasını ümit ediyoruz. Kasım Süleymanin’nin operasyonlara katıldığı her bölge çok hızlı bir şekilde kurtuluyor ve IŞİD’e ağır darbeler vuruluyor. O, çok büyük bir askeri dehadır ve bizim bu gün Süleymani’ye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.” dedi.

Esedi, Kasım Süleymani’nin Irak’ta IŞİD’e karşı savaşın tüm aşamalarında yardımcı olduğunu vurgulayarak; Süleymani’nin IŞİD’e karşı bizi desteklemesi İran’ın bizi desteklemesi anlamındadır. Süleymani hem Gönüllü Halk Güçleri hem ordu hem polis ve IŞİD’e karşı savaşan tüm kuruluşların danışmanlığını yapıyor” ifadesini kullandı.

Gönüllü Halk Güçleri Sözcüsü, Musul operasyonunun yakın zamanda yapılacağının altını çizerek; keşke Kasım Süleymani de bizim yanımızda olsa, O’nun katılımı büyük engelleri karşımızdan kaldırabilir dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.