HaberlerIrakOrtadoğu

Irak halkı: El-Arabiye’nin büroları kapatılsın

Seçimler eşiğindeki Irak’ta halkın yüzde 94’ü, El-Arabiye kanalının uydurma ve genelde yönlendirlmiş haber ve yorumlarına tepki gösterirlerken, bu kanalın Irak’taki bürolarının kapanmasını istediler.

El-Arabiye kanalının Irak halk çoğunluna karşı düşmanca tavır sergilemesi ve kapatılan Baas Partisi unsurlarıyla teröristleri açıkça desteklemesi nedeniyle bu kanalın kapatılmasından yana olanlar ve olmayanlarla ilgili bir anket hazırladı.

Bu hususta yapılan anket El-Arabiye’nin Irak Bürolarının kapatılmasından yana olanların sayısı yüzde 94’e ulaştı. Bu kanalın Irak seçimleriyle ilgili tek taraflı ve bu ülke halkına yönelik hakaret edici haber ve yorumları Irak’ta geniş öfke ve nefret duygularının belirmesine yol açtı.

Bu arada Irak’ın güney ve merkez bölgelerinde yaşayan aşiret Şeyhlerinden 159’dan fazlası, El-Arabiye’nin tek taraflı haber ve yorumlarını kınayarak, bu kanalı kabileci, İslam düşmanı ve Baasçı dostu olarak tanımlayıp, tepkilerinin katı ve vurucu olacağı tehdidinde bulundular.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.