HaberlerIrakİranOrtadoğu

Irak halkının birlik ve beraberliği korunmalı

Irak İslami Yüksek Meclis Başkanı Seyyid Ammar Hekim ile görüşen İran İslam Cumhuriyeti Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı, Irak’ın birlik ve beraberliğine vurguladı.

Düşman’ın Irak halkı ve devleti arasında ihtilaf yaratmak istediğini bu görüşmede dile getiren Ayetullah Hşimi Rafsancani, Irak halkının birlik ve beraberliği düşmanın şom amaçlarını engelleyebileceğini ifade etti.

Irak’taki mevut maddi ve manevi desteği bu ülkenin ilerlemesinde etkili olacağını söyleyen Haşimi Rafsancani, “Irak halkı meydana gelen bu tarihi fırsatı değerlendirmeli”dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı, Irak’ın yeniden yapılandırılmasında İran’ın desteğine vurgu yaparak, İran halkı her zaman Irak halkının dostu ve destekleticisi olduğunun altını çizdi.

Irak İslami Yüksek Meclis Başkanı Seyyid Ammar Hekim ise bu görüşmede Iran halkı ve devletinin Irak’a verdikleri destekten dolayı takdirlerini dile getirmekle, Irak İslami Yüksek Meclisi’nin Irak halkı arasında birlik ve beraberliğin oluşturulmasında etklili çalışmaları olduğunu kaydetti.

Seyyid Ammar Hekim, İslam dini sayesinde Irak halkı ilerlemekte olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.