HaberlerIrakOrtadoğu

Irak İçişleri Bakanlığı’ndan Son Dakika “El Bağdadi” Açıklaması

Irak İçişleri Bakanılığı İstihbarat ve Terörle Mücadele Birimi Genel Müdürü, terör örgütü DEAŞ’ın Lideri Ebubekir El Bağdadi’nin fiziksel ve ruhsal durumunun gayet vahim olduğunu bildirdi.

Şafak News’un haberine göre, Irak İçişleri Bakanılığı İstihbarat ve Terörle Mücadele Birimi Genel Müdürü Ebu Ali el-Beseri, terör örgütü DEAŞ’ın Lideri Ebubekir El Bağdadi’nin fiziksel ve ruhsal durumunun gayet vahim olduğunu bildirdi.

Bu üst rütbeli Iraklı yetkilinin dediğine göre, Bağdadi durumunun kötüleşmesi nedeniyle Suriye’nin “El Cezire” bölgesinde bulunan bir DEAŞ hastenesine kaldırılmıştır. Beseri ilaveten DEAŞ liderinin ruhsal açıdan epey kötü bir durumda olduğunu aktararak, aldığı tehlikeli yaralarla vücudundaki sayılı kemik kırıklarından dolayı hastaneye nakl edilirken yürüme gücünü bile kaybetmiştir.

Irak İçişleri Bakanılığı İstihbarat ve Terörle Mücadele Birimi Genel Müdürü ayrıca Bağdadi’nin halen Suriye’nin “El Cezire” bölgesinde olduğunu ve başka bir yere sevk edilmediğini ancak elde edilen kanıtlara göre de aldığı ağır yaralardan dolayı ölme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.