HaberlerIrakİranOrtadoğu

Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği, İran seçimlerinin başarısını kutladı

Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in liderliğinde İran’da cumhurbaşkanlık seçimlerinin başarı ile gerçekleşmesini ve yeni cumhurbaşkanının seçilmesini tebrik etti.

Kurdsat TV kanalının bildirdiğine göre IKYB başkan yardımcısı Kosret Resul Ali dün Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’e gönderdiği mesajda İran’da cumhurbaşkanlık seçimlerinin başarı ile gerçekleşmesini, ve yeni cumhurbaşkanının seçilmesini, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’i ve İran halkına tebrik etti.

Kosret Resul Ali’nin mesajında ayrıca cumhurbaşkanlık seçimlerinin İran halkı ve İslam cumhuriyeti dostları için büyük bir başarı olduğuna değinerek, zira bazıları bölgede ve dünyada yaşanan gergin ortamda İranlıların, bu büyük süreci sonuca ulaştıramayacaklarını düşündüğünü belirtti.

IKYB başkan yardımcısı Kosret Resul Ali’nin mesajında, İran halkının seçmiş olduğu cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin de İslam cumhuriyetinin gelişmesi ve ilerlemesi ayrıca İran ile başta Irak olmak üzere bölge ülkeleri ilişkilerinin güçlenmesi için çalışması umut edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.