HaberlerIrakOrtadoğu

Irak Ordusu Suriye Sınırlarında Teröristleri Ağır Kayıplara Uğrattı

Irak ordusu Suriye sınırları yakınlarında Kaide terör örgütüne tabi çok sayıda yuva ve tünelin yanı sıra Enbar Kentinde büyük miktarda cephane ve patlayıcı içeren depoları imha etti.

Irak güvenlik kaynakları; Cezire ve Çöl Operasyon Komutanlığına tabi birliklerin Suriye sınırları yakınlarında 200 adet havan mermisinin yanı sıra büyük miktarda orta ve hafif silahlar, büyük miktarda C-4 patlayıcı, TNT, mayınlar ve muhtelif türlerde bomba düzenekleri ele geçirdiğini aktardı. Kaynak; Irak güçlerinin, Kaideli teröristlerin Suriye’deki silahlı terör gruplarına destek olarak el-Velid sınır kapısının kuzeyindeki çöl bölgesinden kaçırmaya çalıştıkları 23 adet yakıt tankeri ve 10 kamyonu imha ettiğini ekledi.

Irak güçlerinin Suriye sınırlarına düşen el-Hasfa ve el-Ziyb bölgelerinde Nusra Cephesinin Suriye’ye silah ve teröristleri geçirmekte kullandığı bir çok tüneli imha ettiğini belirtti.

Cezire ve Çöl Operasyon Komutanlığından birliklerin Dicle ve Samerra Operasyon komutanlığından birliklerle işbirliği içinde Kaide Örgütü ve Nusra Cephesinin ‘Bağdat Çatışması’ adını verdikleri planlarını çökertme amacıyla Suriye ile sınır bölgelerinde geniş çaplı bir dizi başarılı operasyon gerçekleştirdiklerini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.